Kalite Politikası;

Derya Madencilik Ltd. Şti. olarak yapı kimyasalları üretim faaliyetlerimizde vizyonumuz ve hedeflerimiz doğrultusunda müşterilerimiz ve çalışanlarımızın beklentilerini her zaman ilk sırada bulundurarak Ürün kalitesini en yüksek seviyeye çıkarmak, teknik destek ve satış sonrası hizmetimiz ile müşteri memnuniyetini sürekli artırmak için, dünya standartlarına uygun hammadde, makina, teçhizatlar ve gelişen son teknoloji kullanılarak  seri üretim ile inşaat  sektörüne yön verecek ürünler geliştirebilmek, en az stok seviyesi ile çalışarak, zamanında ürün teslimini sağlamak, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini artırmak için tüm çalışanlarımızın desteği ile sistemimizde sürekli iyileştirici faaliyetleri gerçekleştirmek, sektörümüzde lider bir kuruluş olmak, firmamızın kalite politikasıdır.

Çevre Politikası;

Derya Madencilik Ltd. Şti. olarak yapı kimyasalları üretim sürecimizde çevrenin korunmasına ve sürdürülebilir çevre koşullarına tam bir uyum gözeterek, faaliyetlerimizin çevre boyutlarını belirleyerek yasal mevzuat ve gerekliliklere uyan, çevre amaç ve hedeflerini belirleyen, çevresel kirliliğin önlenmesini, enerji ve doğal kaynakların etkin kullanımını sağlayarak çevre dostu üretim yöntemleriyle, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakılmasını hedefleyen, ürünlerinin kullanıldıktan sonraki çevre etkilerini de kontrol eden, sürekli gelişen ve çevreye duyarlı bir firma olmak çevre politikamızdır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası;

Derya Madencilik San. Tic. Ltd. şti.  tesislerinde; en üst seviyede kaliteli üretim  hedeflenirken çalışan sağlığı ve güvenliğinin istisnasız korunması ve çalışma ortamının sürekli iyileştirilmesi hususunu ana amaçları arasında değerlendirmektedir. Bu bağlamda iş sağlığı ve güvenliği yasal mevzuat ve gerekliliklerine uyan, iş sağlığı ve güvenliği hedeflerini belirleyip, takip eden, önceden tedbir alarak iş sağlığı ve güvenliği risklerinin ortadan kaldırılmasını ya da en alt seviyeye indirilmesini sağlayan, sıfır kaza ve hastalık hedefiyle iş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemeye yönelik çalışmalar yapan, tüm çalışanlara bireysel İSG sorumluluklarının farkında olmalarını sağlamak amacıyla eğitimler düzenleyen ve iş sağlığı ve güvenliği sisteminin sürekli iyileştirilmesini taahhüt eden bir firmadır.